Monoklonální protilátky v kardiologii – téma stále aktuálnější
Souhrn: Hlavní doménou využití monoklonálních protilátek v léčbě je onkologie a revmatologie. Využití tohoto typu biologické léčby v kardiologii…
Souhrn: Hlavní doménou využití monoklonálních protilátek v léčbě je onkologie a revmatologie. Využití tohoto typu biologické léčby v kardiologii…
Souhrn: Apixaban jako přímý perorální a selektivní inhibitor aktivovaného faktoru Xa je od roku 2014 schválen pro léčbu akutní žilní trombózy a…
Souhrn: Příchod perorálních antikoagulancií – gatranů a xabanů – provázela velká očekávání. Ta se převážně vyplnila – odpadla nutnost monitorovat…
Souhrn: V České republice jsou vedle klasického perorálního antikoagulancia warfarinu relativně nově registrována perorální antikoagulancia…
Souhrn: Ischemická choroba dolních končetin je významným projevem systémové aterosklerózy. Základem její léčby je razantní úprava známých…
Léčba ischemické choroby dolních končetin má dva aspekty – jeden je cílen na zlepšení prognózy (intervence rizikových faktorů aterotrombózy), druhý…
Cílem tohoto článku je podat přehled o možnostech inhibice systému renin-angiotenzin-aldosteron, srovnání skupiny inhibitorů angiotenzin…
Článek věnovaný účinku léku na úrovni enzymu je druhým v řadě a navazuje na předchozí přehled účinků léčiv působících na receptor. Jsou probrány…
Cestou ovlivnění receptorů (aktivací či inhibicí) působí téměř polovina léčiv, která podáváme. Článek dává přehled o typech cílových receptorů, o…
Žilní tromboembolismus – tromboembolická nemoc (TEN) – je poměrně častou komorbiditou nemocných s nádory. Riziko vzniku závisí zejména na typu nádoru…
V současné době je v České republice dostupných šest statinů. Nejčastěji užívanými jsou atorvastatin, simvastatin a rosuvastatin, jejich podíl na…
Kardiolog se ve své ambulantní praxi setkává nejčastěji s obliterující tepennou chorobou a léčbou akutní flebotrombózy, antikoagulační léčbou brání…